اقامت در هر نقطه از جهان با پناهگاه خورشیدی - ماهان ترجمه
ثبت نام کنید و سفارش دهید!
دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷
new order
ورود مشتریان
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
نظر مشتریان:
مترجم محترم بسیار سپاسگزارم و خسته نباشید

اقامت در هر نقطه از جهان با پناهگاه خورشیدی

یک شرکت معماری در اسلواکی پناهگاه کوچک قابل حملی طراحی کرده که قدرت خود را از انرژی خورشیدی و باد تامین می‌کند و دارای سیستم تصفیه و جمع‌آوری آب باران نیز هست.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، پناهگاه ECOCAPSULE که توسط شرکت Nice Architects ساخته شده، تمامی امکانات ضروری را دارد و با طول 4.5 متر و عرض 2.4 متر، مکانی راحت برای اقامت دو فرد بزرگسال است.

این اقامتگاه قابل حمل دارای تخت تاشو، دو پنجره بزرگ، مکان کار و صرف غذا، سرویس بهداشتی و آشپزخانه است. از دیگر امکانات ECOCAPSULE باید به سیستم تصفیه و جمع‌آوری آب باران اشاره کرد.

این مکان تخم‌مرغی شکل دارای یک باتری 9744 وات در ساعت، توربین بادی 750 واتی و 2.6 متر مربع سلول‌های خورشیدی پربازده است که می‌تواند برای حدود یک سال، انرژی لازم برای زندگی در هر منطقه از جهان که از نور خورشید برخوردار است، تامین کند. این سیستم هیبریدی، انرژی پناهگاه را در زمان‌هایی که باد و انرژی خورشیدی کاهش می‌یابد، تامین می‌کند.

هر یک از این اقامتگاه‌ها 1500 کیلوگرم وزن دارند و می‌توانند برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌های بالقوه از اقامتگاه در مناطق مصیبت‌زده گرفته تا ایستگاه‌های تحقیقات علمی مورد استفاده قرار بگیرند.

نمونه پیش‌ساخت این اقامتگاه در فستیوال پیشگامان وین ارائه شده و قرار است از اواخر سال جاری، فروش آن به قیمت 2383 دلار آغاز شود.

Link: http://mahantarjome.ir/news/اقامت-در-هر-نقطه-از-جهان-با-پناهگاه-خورشیدی0.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* ماهان ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.