با بو و رایحه مورد علاقه‌تان از خواب بیدار شوید - ماهان ترجمه
ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷
new order
ورود مشتریان
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
نظر مشتریان:
بسیار عالی و دقیق. خسته نباشید مترجم محترم

با بو و رایحه مورد علاقه‌تان از خواب بیدار شوید

برخی از افراد صبح ها به سختی از خواب بیدار می شوند اما اگر هر روز رایحه مورد علاقه شان را استشمام کنند با شادابی و نشاط بیشتری از خواب بیدار خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان فرانسوی موفق به طراحی گجت متفاوتی شده اند که می تواند بیدار شدن کاربرانش از خواب را متحول کند. این گجت یک ساعت هوشمند است که با توجه به زمان بیدار شدن کاربرانش بو و رایحه خاصی را در فضا پراکنده می کند. این ساعت Sensor Wake نام دارد. ساعت ها با به صدا درآوردن زنگ یا آهنگ بخصوصی باعث بیدار شدن کاربرانشان در ساعتی مقرر و مشخص می شوند اما این صدا می تواند با یک رایحه خوش بو جایگزین شود تا نه تنها تکرار و دلزدگی را به همراه نداشته باشد بلکه کاربرانش با شادابی و نشاط بیشتری نیز از خواب بیدار شوند.

 مخترعان این ساعت هوشمند و خوش بو معتقدند که با توجه به حس بویایی گجتی را طراحی کرده اند که بیدار شدن را آسان تر و همینطور دل انگیزتر می کند. کار با این ساعت هوشمند بسیار آسان و همانند فعالیت با یک ساعت معمولی است. کاربر زمان بیدار شدن خود را با این ساعت تنظیم کرده و سپس کپسول و رایحه مورد نظر خود را در آن قرار داده تا در ساعت مقرر با رایحه مورد علاقه خود از خواب بیدار شود.

رایحه های مختلفی در این کپسول ها وجود دارند که از میان آنها می توان به رایحه اسپرسو، بوی قهوه، هلو، شکلات، توت فرنگی، فلفل، نعنا و ... را نام برد. این کپسول ها توسط یک کارخانه سوئیسی ساخته شده و حدودا تا ۶۰ بار قابل استفاده هستند.
در سال های گذشته، ساعت های هوشمند دیگری نیز با رایحه های متفاوت ساخته شده بودند. برای مثال، محققان ژاپنی برای کمک به ناشنوایان در زمان خطر یا بروز هر گونه اتفاق ناگواری ساعت هوشمندی را ساخته بودند که به پراکندن بو و رایحه در فضا می پرداخت تا فرد ناشنوا را از وقوع حادثه آگاه کند.

Link: http://mahantarjome.ir/news/با-بو-و-رایحه-مورد-علاقه‌تان-از-خواب-بیدار-شوید6.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* ماهان ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.