خفاش مصنوعی ساخته شد - ماهان ترجمه
ثبت نام کنید و سفارش دهید!
جمعه ۱۷ مرداد ۹۹
new order
ورود مشتریان
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
نظر مشتریان:
خیلی ممنون خوب بود تشکر

خفاش مصنوعی ساخته شد

بار دیگر بشر دل به طبیعت بسته تا فناوری نوظهور دیگری را روانه زندگی روزمره کند و این بار گونه‌ای خاص از خفاش ها در متن الگوبرداری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیدا کردن مسیر حرکت در تاریکی فرآیندی پیچیده است که در دنیای حیوانات تنها چند گونه خاص قابلیت آن را دارند. در این میان گونه‌ای از خفاشها موسوم به خفاش horseshoe (کفش اسبی یا نعلی) وجود دارد که به دلیل تبحر بالا در این زمینه، الهام‌بخش گروهی از دانشمندان شده است.

به تازگی گروهی از دانشمندان در Virginia Tech سیستم صوتی (سونار) جدیدی ارایه کرده‌اند که عملکرد آن مبتنی بر همان سیستم طبیعی است که در این گونه از خفاش ها برای پیداکردن مسیر مناسب در تاریکترین نقاط استفاده می‌شود.

به طور کلی خفاشها امواج صوتی جیرجیر مانندی از دهان خود تولید و در محیط اطراف منتشر می‌کنند. این امواج با برخورد با موانع و منعکس شدن، به گوش خفاش می‌رسد و توسط حیوان تشخیص داده می‌‌شود. خفاشها با تجزیه و تحلیل طبیعی این امواج و تخمین دقیق فاصله زمانی دریافت آنها، با موانع پیش رو برخورد نکرده و از شکارچیان نیز در امان می‌مانند.

اکنون تیمی از دانشمندان Virginia Tech با مطالعه ۳۰ خفاش فناوری جدیدی ارایه کرده‌اند که از حیث کیفیت عملکرد دسته کمی از این حیوان ندارد.

آنها پس از ارایه مدلهای رایانه‌ای، از نمونه پیش ساخته دستگاهی رونمایی کرده‌اند که از نوعی ماده لاستیکی انعطاف‌پذیر ساخته شده و تقریبا ۲.۵ برابر اندازه حیوان واقعی است.

در این فناوری جدید که بهتر است آن را خفاش مصنوعی بنامیم از چهار موتور برای به حرکت درآوردن گوشها و سیستم بویایی با سرعت مشابه در حیوان واقعی استفاده شده است.

Link: http://mahantarjome.ir/news/خفاش-مصنوعی-ساخته-شد7.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* ماهان ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.