ساخت تار عنکبوت مصنوعی محکم و براق مانند ابریشم - ماهان ترجمه
ثبت نام کنید و سفارش دهید!
جمعه ۱۷ مرداد ۹۹
new order
ورود مشتریان
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
نظر مشتریان:
پیگیری و رفتار خوب شما مایه ی خرسندی و رضایت من به عنوان مشتری بود. کفیت کار خوب بود و ممنونم ا زشما

ساخت تار عنکبوت مصنوعی محکم و براق مانند ابریشم

پژوهشگران دانشگاه بایروت در آلمان توانسته اند با استفاده از باکتریهایی که معمولا در روده انسان و حیوانات پیدا می شود، تار عنکبوتی خلق کنند که به اندازه نمونه طبیعی آن بادوام و محکم باشد. هدف، ساخت الیافی بوده است که استحکام و انعطاف تار عنکبوت را داشته باشند.

تار عنکبوت یکی از محکم ترین موادی است که در دنیا وجود دارد. توماس شیبل، مدیر این گروه پژوهشی می گوید: «ویژگی تار عنکبوت استحکام بسیار زیاد آن است. بنابراین هم محکم است، هم انعطاف پذیر. یعنی در مقایسه با الیاف طبیعی یا مصنوعیِ دیگر، انرژی خیلی بیشتری برای پاره کردن آن لازم است.»

پژوهشگران برای تولید تار عنکبوت مصنوعی با مشکلات زیاد مواجه بوده اند. چون کِشتِ این تار با استفاده از حشرات بسیار سخت است. تارعنکبوت مصنوعی استحکام تار عنکبوت طبیعی را ندارد اما کشان تر است، یعنی بیشتر کشیده می شود.

پیش نمونه هایی که در حال حاضر ساخته شده است، لطیف و مثل ابریشم براق است. رنگ این تارها سفید است و می توان آنها را با روشهای معمول در صنعت، رنگ کرد. این تارها زیست سازگار هم هستند، در نتیجه می توانند کاربردهای متعدد داشته باشند.

گام بعدی، ترکیب یاخته های بدن موش با تار عنکبوت مصنوعی است تا بتوان سلولهایی برای ماهیچه قلب یا بافت پوستی یا بافت عصب ساخت.

Link: http://mahantarjome.ir/news/ساخت-تار-عنکبوت-مصنوعی-محکم-و-براق-مانند-ابریشم7.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* ماهان ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.