فیزیکدان جوان ایرانی برنده‌ جایزه‌ اریک کندل اروپا شد - ماهان ترجمه
ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۹۸
new order
ورود مشتریان
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
نظر مشتریان:
ترجمه ی خوبی بود ممنون

فیزیکدان جوان ایرانی برنده‌ جایزه‌ اریک کندل اروپا شد

موسسه هرتی با همکاری فدراسیون نیوروساینس اروپا جایزه‌ متخصص اعصاب اریک کندل ۲۰۱۵ را به یاسر رودی فیزیکدان جوان ایرانی از موسسه‌ کاولی نیوروساینس و مرکز محاسبات عصبی NTNU در تروندهایم نروژ اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، موضوع اصلی تحقیق پروفسور یاسر رودی درک ساختار محاسبات و الگوریتم‌های مربوط به نتیجه گیری‌های عددی و آموزش و چگونگی پایه‌ریزی این محاسبات در شبکه‌های عصبی است که  اخیرا وی طی همکاری با پروفسور ادوارد و میبریت موزر که برندگان جایزه‌ نوبل پزشکی امسال هستند، توانست به نتایج چشمگیری در زمینه‌ درک ساختارهای شبکه‌ها در سیستم‌های ردیابی انواع پستانداران و کارکردهای حافظه دست یابد.

به گفته‌ پروفسور ادوارد موزر؛ یاسر رودی یکی از معدود محققان جوان در سطح بین المللی است که هم در زمینه‌ علم اعصاب و هم در زمینه‌ فیزیک نظری فعالیت می‌کند. وی با ایجاد فعالیت‌های مشترک نقش به سزایی بر تاثیرپذیری این دو رشته از یکدیگر برعهده دارد. 

پروفسور میبریت موزر می‌گوید: نکته‌ جالب در مورد یاسر این است که او می‌تواند با استفاده از قوانین پایه‌ای فیزیک محاسبات ذهنی را توضیح دهد که ممکن است حتی در مورد مواد غیر جاندار نیز صدق کند. 

یاسر رودی هم اکنون ۳۳ ساله است. او تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه شریف به پایان رساند و در سال ۲۰۰۵ موفق به کسب مدرک دکتری از دانشگاه تریسته ایتالیا شد. پیش از شروع به کار در NTNU در موسسه نوردیک فیزیک نظری واحد گتسبی در سطح جهانی در زمینه محاسبات عصبی و آموزش روباتیک مشغول به کار بوده ‌است.

به گزارش مهر، از میان جوایز دریافتی ایشان می‌توان به محقق برتر جوان اعطایی توسط موسسه‌ آکادمی علوم نروژ و دیگر موارد اشاره کرد. در حال حاضر ایشان علاوه بر سمت محقق در نوردیتا، در موسسه‌ مرکز بین المللی فیزیک نظری در ایتالیا مشغول به کار است.

Link: http://mahantarjome.ir/news/فیزیکدان-جوان-ایرانی-برنده‌-جایزه‌-اریک-کندل-اروپا-شد3.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* ماهان ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.